AFAD KİMDİR - MİSYONU NEDİR

AFAD HAKKINDA

AFAD Kimdir, Açılımı Nedir, Görevleri ve Eğitimleri Hakkında Bilgilere Aşağıdaki Butonlardan Öğrenebilirsiniz. Daha Fazlası için.. AFAD gov.tr

 

AFAD, Ülkemizin Doğal Afetlerle karşılaştığı zamanlarda acil durumları yöneten ve koordinasyonu sağlayan bir kurumdur. 1939 yılında yaşanan Erzincan Depremi Sonrasında ülkemizin doğal afetlerle mücadele politikası sonucu 1959 yılında AFAD kuruldu.

 Kurulumunda itibaren Başbakanlığa bağlı olarak çalışan bu kurum, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi ile birlikte İç işleri Bakanlığına bağlı olan bu kurum olarak başkanlık şeklinde yönetilmektedir.

AFAD’ın açılımı, Acil Durum ve Afet Yönetim Başkanlığıdır. İç işlerine bağlı olarak çalışan bu kurumun yönetimi 1 başkan ve 2 yardımcı başkandan oluşur.

AFAD, Türkiye’nin Afet ve Acil Durumlarında tüm arama kurtarma ve koruma görevlerini koordine ederek yerine getirilmesini yönetecek olan kurumdur. Afet yönetimi ve koordinasyonunda Ülkemizin dönüm noktası olan 30 Ağustos 1999 Depremi ile Dünyanın uyguladığı yeni sistemler ile Afetleri Yönetmektedir.

AFAD aynı zamanda afetlerin önlenmesi, zararların azaltılması, süreçlerin doğru bir şekilde yönetilmesi için gereken tüm faaliyetleri yerine getirir.

AFAD’ın görevlerinden biri de toplumu afet ve acil durum konularında doğru şekilde eğitmektir. Bu eğitim faaliyetlerini örgün ve uzaktan olmak üzere 2 şekilde yönetir. Uzaktan Eğitim faaliyetlerini, E- Öğrenme uygulaması olan AHADES Sistemi üzerinden gerçekleştirir. Örgün eğitimlerini AFADEM üzerinden takip edebilirsiniz.

AFAD eğitimlerinde beklenmeyen afetler ve yönetilmesi gereken süreçler hakkında sizlerin nasıl davranış uygulayacağınızı sizlere öğretir. AFAD Eğitim konularının tamamı afet ve acil durum süreçlerinin yönetimleri hakkındadır.

EYS AKADEMİ

EYS Sizleri Acil Durumlara Hazırlar

Yönetilmeyen tek acil durum olan deprem hakkında eğitimlerimiz en az 2 saatlik, teorik ve uygulamalı bir eğitim hizmetidir.

Acil Durum Başlıklarından Yangın, en sık karşımıza çıkan Afet tipidir. Yangına Nasıl müdahale edilir, sistemler nelerdir.

Sağlık Bakanlığı onaylı ve en az  16 saatlik eğitimlerden olan İlkyardım Eğitimi, Afetlerin yönetiminde önemli bir yerdedir.

İLETİŞİM

Teksilkent Blokları B9 Blok No:52 Esenler / İSTANBUL – 34230

0212 438 33 55
info@eysosgb.com