İş Güvenliği Firmaları

İş Güvenliği Firmaları Ne İş Yapar

İş Güvenliği Firmaları, 6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanununun İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde verilen görevleri yerine getiren firmalardır. Limited veya Anonim şirket olarak kurulan ve Bakanlıkça yetkilendirilen bu firmalar; iş güvenliği uzmanı, İşyeri hekimi ve İşyeri hemşiresi istihdam ederler.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun getirdiği zorunluluklardan biri İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi çalıştırma zorunluluğudur. Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İş yerlerinde zorunlu olan bu durum, az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde 50 kişinin üzerinde zorunluluk getirmektedir. Bu istihdam zorunluluğunu iş yerlerine yükleyen Kanun, iş yerlerinin İSG ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Bakanlıkça yetkilendirilen OSGB firmalarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. İş Güvenliği firmaları anlayışı ile Yetkilendirilmiş OSGB’ler akla gelmelidir.

İş Güvenliği Firmaları ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir

OSGB’ler ile çalışmak KOBİ’ler için oldukça avantajlı. Bünyelerinde İş Güvenliği Uzmanı veya İşyeri Hekimi çalıştırmanın maliyetlerini karşılamakta zorlanacak olan bu kurumlar bu hizmeti peyderpey Osgb’lerden karşılamaktadır. Bu sebeple; personel istihdam maliyetlerinin tamamından kurtulan kurumlar, BES veya Tazminat gibi ek maliyetler ile de karşılaşmazlar.

Kurumsal Çözümler
0%

İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi EYS ile Kurulur

İşletmenizde daha önce İSG Sistemi Kuruldu ancak işlemiyor mu? ISO 45001 standartlarında Hizmet sunan EYS OSGB'den Teklif alın.

Teklif Formu

Sektörde Tecrübeli Birden Çok Uzman

Firmanız bünyesine alacağın personelin yetkin biri olmasını istersiniz. Tüm İnsan kaynakları böyle bir işe alım süreci ister. İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi aldığınızda da hedef budur. Sadece 1 personel alacaksınız sonuçta. Ancak Osgb’ler bünyelerinde birden çok profesyonel istihdam eder. Ayrıca organizasyonu iyi örgütleyen bir OSGB işletmenizi gözlemlemesi için birden çok isg uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirir.

EYS OSGB İş Güvenliği Firmaları Arasında İstanbul Bölgesi Hizmeti Verir

EYS İş Güvenliği Firması olarak yıllardır hizmet sunmaktadır. Bünyesinde bulunan profesyoneller ile hizmetlerini sürekli geliştirmektedir. Hizmet öncesi ücretsiz keşiflerle mevcut durumunuzu öğreniyoruz ve iyileştirme çalışmalarına başlıyoruz. İstanbul bölgesinde EYS OSGB Ofisleri Esenler ve Şişli İlçelerinde bulunuyor.

Ad Soyad(*)

E-Posta (*)

Telefon Numaranız

İstediğiniz Hizmet

Konu Hakkında Bilgi