İş Güvenliği Firmaları Ne İş Yapar

İş Güvenliği Firmaları, 6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanununun İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde verilen görevleri yerine getiren firmalardır. Limited veya Anonim şirket olarak kurulan ve Bakanlıkça yetkilendirilen bu firmalar; iş güvenliği uzmanı, İşyeri hekimi ve İşyeri hemşiresi istihdam ederler.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun getirdiği zorunluluklardan biri İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi çalıştırma zorunluluğudur. Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İş yerlerinde zorunlu olan bu durum, az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde 50 kişinin üzerinde zorunluluk getirmektedir. Bu istihdam zorunluluğunu iş yerlerine yükleyen Kanun, iş yerlerinin İSG ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Bakanlıkça yetkilendirilen OSGB firmalarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. İş Güvenliği firmaları anlayışı ile Yetkilendirilmiş OSGB’ler akla gelmelidir.

İş Güvenliği Firmaları ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir

OSGB’ler ile çalışmak KOBİ’ler için oldukça avantajlı. Bünyelerinde İş Güvenliği Uzmanı veya İşyeri Hekimi çalıştırmanın maliyetlerini karşılamakta zorlanacak olan bu kurumlar bu hizmeti peyderpey Osgb’lerden karşılamaktadır. Bu sebeple; personel istihdam maliyetlerinin tamamından kurtulan kurumlar, BES veya Tazminat gibi ek maliyetler ile de karşılaşmazlar.

EYS Kurumsal Çözümler
0%

Uygun Fiyatlandırma

EYS OSGB ile Maliyetlerinizi indirin. Aldığınız Tüm Hizmetlerde;

%10İndirimli fiyatlar
  • EYS OSGB
  • EYS Mobil Sağlık Mobil Sağlık
  • EYS Periyodik Kontroller